Posted on

Mówi się, że aż 40% wszystkich Amerykanów zmaga się z otyłością. Aby temu przeciwdziałać, wiele programów diety i odchudzania pojawiło się w całym kraju. Najbardziej znaną dietą, która wysunęła się na pierwszy plan jest dieta Atkinsa.

Dieta Atkinsa jest bardzo prosta, jeść niskie węglowodany.

Wiele osób uważa, że oznacza to, że nie martwi się o ilość kalorii lub tłuszczu, które jesz, jednak jest to ogromne nieporozumienie.

Dieterzy, którzy korzystają z tego programu wierzą, że kalorie i tłuszcz nie mają znaczenia podczas jedzenia żywności o niskiej zawartości węglowodanów, ale w niektórych przypadkach okazało się to fatalne. Podczas jedzenia żywności o wysokiej zawartości tłuszczu Twój cholesterol będzie wspinać się i wspinać, co może nawet prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu.

Powodem, dla którego dieta Atkinsa okazała się skuteczna, jest fakt, że organizm przechodzi przez kilka zmian, gdy dochodzi do nagłej zmiany diety. Atkins Dieters również mają tendencję do pominięcia kilku grup żywności, w tym owoców i warzyw, ponieważ są one „żywność o wysokiej zawartości węglowodanów”, a następnie mają tendencję do chwytania steku zamiast tego, który ma bardzo niskie węglowodany.

Jest to śmieszne, dlaczego?

Ponieważ po rozpoczęciu jedzenia węglowodanów ponownie Twoje ciało będzie działać negatywnie i zmusić ofiary do uzyskania ich wagi z powrotem szybciej i ewentualnie nawet więcej niż wcześniej.

Coś jeszcze, co jest nie tak z Atkins Diet jest to, że użytkownicy mają tendencję do przejścia przez atrofię podczas diety. Jest tak dlatego, że mięśnie w organizmie potrzebują węglowodanów, aby pozostać zdrowym, bez nich mięśnie łatwo się zużywają i zaczynają się kurczyć. Najgorsze jest to, że od mięśni waży więcej niż tłuszczu użytkownicy uważają, że robią swoje ciało dobrze, gdy w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie.

Wracając do wycinania grup żywności Artykuły Nauki, ta teoria sprawdziła się bez względu na to, jaką grupę opuścisz. Gdybyś nagle przestał jeść chleb i skrobię, Twoje ciało przeszło by przez te same zmiany, co na Atkins Diet i schudnąć. Czy to jest zdrowe? Zdecydowanie nie.

Gdybym zasugerował, żebyś przestał jeść chleb i skrobię, najprawdopodobniej spojrzałbyś na mnie i powiedziałbyś, że jestem szalony. Dlaczego więc przestać jeść owoce i warzywa, które są realną częścią życia?

Zatrzymaj szaleństwo i stosuj dietę prawdziwą.

Źródło: https://www.healthline.com/nutrition/atkins-diet-101

Sprawdź inne wpisy na wielkadieta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *