Posted on

Dieta…. – kiedy są używane? Dlaczego dieta… jest taka… Wiele osób stosuje dziś jakiś rodzaj diety. Dieta ta oznacza zazwyczaj spożywanie określonej … zdrowej żywności, ćwiczenia fizyczne.

Suplement diety – kiedy są używane?

Dlaczego suplement diety jest tak ważny? Wiele osób stosuje obecnie jakiś rodzaj diety. Dieta ta zazwyczaj oznacza spożywanie określonych ilości zdrowej żywności, ćwiczenia fizyczne itp. Pewien rodzaj suplementu diety jest stosowany albo wtedy, gdy dieta nie zapewnia odpowiedniej ilości niezbędnego pożywienia, witamin i minerałów, albo gdy osoba nie chce lub nie jest w stanie przestrzegać określonej diety.

Suplement diety – co to jest?

Termin „suplement diety” oznacza zazwyczaj produkt składający się z jednego lub więcej podstawowych składników odżywczych, np. witamin, minerałów i białek. Nie jest to lek. Nie może w pełni zastąpić pewnego rodzaju diety, ponieważ suplement nie zapewnia wszystkich rozpoznanych korzyści żywieniowych żywności. To, co robi, dostarcza pewnych specyficznych (lub mieszaniny) witamin, minerałów, ziół, roślin, aminokwasów, metabolitów itp.

Suplement diety – bezpieczeństwo.

Według pracowników FDA, FDA nadzoruje bezpieczeństwo, produkcję i informacje o produkcie, takie jak oświadczenia, w etykietach produktu, ulotkach dołączanych do opakowania i w towarzyszącej literaturze.

 Federalna Komisja Handlu reguluje reklamę suplementów diety.

Ponownie, według pracowników FDA, podobnie jak w przypadku żywności, prawo federalne wymaga od producentów suplementów diety zapewnienia, że produkty wprowadzane przez nich na rynek są bezpieczne. Ale producenci suplementów nie muszą dostarczać informacji do FDA, aby uzyskać produkt na rynku. FDA przeglądu i zatwierdzenia składników suplementów i produktów nie jest wymagane przed wprowadzeniem do obrotu.

Bądź ostrożny przy zakupie pewnego rodzaju suplementu diety. Przeczytaj uważnie etykietę, spójrz na składniki. Należy również skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, czy jakiś suplement diety jest odpowiedni dla Ciebie. Spróbuj dobrze zaprojektowane diety przed włączeniem do suplementów diety. Ponadto, wiele suplementów działa lepiej, gdy są brane razem, a inniArticle Search, gdy są brane oddzielnie.

Źródło: https://www.quality-supplements.org/about/what-dietary-supplement

Sprawdź inne wpisy na wielkadieta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *